بازگشت
درباره ما

به نام خدا

این مجموعه تحت عنوان گروه نان عرش با هدف سالم سازی نان مصرفی مردم از سال 95 شروع به فعالیت نموده است. از آنجایی که در فرایند نانوایی پارامتر های متعددی در جهت سلامت نان مصرفی و دریافت ریز مغذی های موجود در غلات به صورت کامل دخیل است این گروه در کنار تحقیقات علمی ، تست های عملی در این راستا انجام شد. بنا براین از مهمترین عوامل سلامتی شروع به بررسی و مرحله به مرحله پیش رفتیم. با توجه به وجود عمده ریز مغذی ها، مواد معدنی شامل آهن، روی، کلسیم، پتاسیم،منیزیم و.. همچنین حاوی پروتئین و انواع ویتامین ها از جمله گروه b , E ، فیبر و.... در جوانه(گیاهک) و سبوس گندم وجود دارد در اولین مراحل تغییر آرد به آرد کامل در دستور کار قرار گرفت. تمامی محصولات این مجموعه از آرد کامل به صورتی که کل گندم با هم آسیاب شده و عمل تصفیه و سبوس گیری انجام نمی شود. در کنار این موضوع ما از نمک دریا استفاده و همچنین در همه محصولات نان ها روی گل پخته می شود. هرچند تنور های محصولات متفاوت هستند که این موضوع هم منبع روایی دارد و هم به علت انتقال حرارت پایین گل بافت نان بهتر پخته می شود. در گام بعد از جایی که در آرد کامل نسبت به آرد سفید اسید فیتیک بیشتری وجود دارد و جذب مواد معدنی را به مخاطره می اندازد برای حذف این موضوع زمان تخمیر استاندارد(حداقل 2 ساعت) و بیشتر انجام شد. دراین فرایند اسید فیتیک به فیتاز تبدیل شده و اثر مخرب اسید فیتیک را خنثی و حتی جذب این مواد را بهبود می بخشد. دراین راستا ما در انتخاب مخمر به خمیر ترش یا همان روش سنتی تخمیر رسیدیم و اکثر محصولات ما عمده تخمیر توسط خمیر ترش انجام می شود که علاوه بر این که زمان آماده سازی خمیر را افزایش می دهدو زمان تخمیر طولانی می شود عطر و طعم منحصر به فردی را به همراه داردالبته مقدار بسیار ناچیزی از خمیر مایه در این فرایند استفاده می شود که دراینده در تلاشیم با حفظ کیفیت از این مقدار ناچیز صرف نظ کنیم.

هرچند برای سالم سازی نان  با این توضیحات شاید تا 80 درصد پیشرفت داشته ایم  و درتلاشیم با انجام آزمایشات، کارهای تحقیقی بیشتر به جایی برسیم که نان کاملا سالم خدمت شما دوستان ارائه شود. البته برای اینکه این نان در دسترس شما بزرگواران قرار بگیرید تلاش بسیاری انجام شده که خدمتتان ارئه می شود و این نان بسیار ارزشمند رفع عمده نیازههای بدن شما بزرگواران را می کند.

در تولید نان با آرد کامل مخصوصا نان با ضخامت کم گندم می بایست از مرغوبیت خاصی برخوردار باشد البته که عمده ی گندم ها این قابلیت را ندارد و با تست های آزمایشگاهی  نمونه های متعدد و تست عملی به گندم و آرد مورد استفاده می رسیم . این فرایند بررسی مزرعه و تست ها از استان های مختلف انجام می شود. ممکن است در زمان هایی به راحتی گندم مورد نظر پیدا نشود و تمامی فرایند خرید گندم نگهداری ،انتقال اسیاب، چیدمان و.... روی دوش خودمان قرار می گیرد در صورتی که آرد سفید بدون هیچ زحمتی درب مغازه نانوایان پیاده میشود. این تنها یک مورد از مشکلات تولید این نوع نانها است که به مراتب تهیه مواد اولیه سخت تر ، پخت دشوار تر و حتی رقابت مالی سختتر می باشد به طوریکه تهییه آرد کامل حدودا 3 برابر آرد در دسترس نانوایان با آرد سفید می باشد به اضافه ریسک بالا و سختی عملیاتی تهییه آرد.

علاوه بر آن استفاده از خمیر ترش نان را سفت تر ، سوخت بیشتر، پهن کردن سخت تر به طور کلی فرایند را بسیار دشوار می کند که حتی شرایط آب و هوایی تاثیر پذیری بسیار زیادی روی پخت به این روش نسبت به حالت غیر خمیر ترش دارد که با لطف خدا به تجربیاتی رسیده ایم که نان با این شرایط را با کیفیت ظاهری مطلوبی در کنار کیفیت باطنی بسیار خوب آن بتوانیم ارائه دهیم.

 این گروه در بهبود کیفیت ظاهری و همچنین پشرفت نان به سوی سلامت کامل در تلاش است تا نانی در شان دوستان اهل بیت ارائه دهد.                 گروه نان عرش